Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Nevíte jaký řetěz

pro Vaši pilu?
Hledáte
řetězku či lištu a
nemáte jistotu,
která by pro Vaši
pilu byla ta nejlepší?
Napište nám značku
pily, označení a já
Vám rád poradím.
Pro vyhledávání můžete
použít i odkaz nad
tímto článkem.
Partnerské weby:-----------------------------------------------------------
Naši dopravci:

LEVNÁ DOPRAVA ZÁSILEK:

Zásilkovna.cz

Cena: od 60,00Kč

nebo ZDARMA při nákupu

za 799,00Kč s DPH

 

 

Česká pošta

od 89,00Kč

do

Balíkovny

 

 

 
  1. Úvod
  2. Rady pro Vás
  3. Bezpečnost při řezání pilou

Bezpečnost při řezání pilou

Všeobecná bezpečnostní opatření při používání řetězové pily.

 

Pokud plně  pochopíte Vaší řetězovou pilu a způsob jejího  používání, můžete snížit či odstranit prvek překvapení ze zpětného vrhu nebo jiné neočekávané reakce. Budete mít také možnost maximalizovat užitečnost a dobu použitelnosti motorové pily a jejího příslušenství.

1. Před použitím jakékoli motorové pily si důkladně přečtěte bezpečnostní pokyny výrobce a návod k obsluze.

2. Nepoužívejte motorovou pilu  jste-li unaveni, pokud jste požili alkoholické nápoje, nebo pokud používáte jakékoli léky, které by mohly mít vliv na snížení Vaší pozornosti při práci s motorovou pilou.

3. Používejte bezpečnostní obuv, pohodlný pracovní oděv, ochranné rukavice a vhodnou ochranu očí, sluchu a hlavy.

4. Při řezání, držte pilu pevně oběma rukama, palce a prsty by měly obepínat obě rukojeti řetězové pily. Uchopte pravou rukou zadní rukojeť pily (plyn) a levou rukou přední rukojeť, a to i v případě, že jste levák. Pevné uchopení Vám pomůže udržet kontrolu nad pilou i v případě zpětného vrhu nebo jiné neočekávané reakce. Udržujte rukojeti řetězové pily suché, čisté, beze stop oleje nebo palivové směsi, aby se zabránilo proklouznutí.

5. Řetězové pily jsou konstruovány tak, aby běžely na plný výkon.  Při řezání se snažte držet plyn naplno, zvýšíte tím produktivitu a snížíte Vaši únavu.

6. Abyste snížili riziko zranění při ztrátě kontroly nad motorovou pilou, stůjte při řezání mírně stranou, mimo dosah řetězu a vodící lišty.

7. Přenášejte motorovou pilu s vypnutým motorem, vodící lištou a řetězem směrem dozadu a výfukem směrem od těla.  Při přepravě motorové pily vždy používejte vhodný kryt vodící lišty.

8. Neřežte z velké vzdálenosti  nebo nad výší ramen. Je velmi těžké udržet pilu pod kontrolou v nepřirozených polohách.

9. Nepoužívejte pilu  jestliže stojíte v koruně stromu nebo na žebříku v případě, že jste k tomu nebyli speciálně vyškoleni a nejste na to patřičně vybaveni. Existuje vážné riziko ztráty rovnováhy způsobené silou pily při řezání nebo pokud dojde k pohybu řezaného materiálu.

10. Některé druhy řezání vyžadují speciální výcvik a dovednosti. Pamatujte, že dobrá rada je nad zlato. Máte-li pochybnosti, obraťte se na odborníka.

11. Abyste se vyhnuli riziku zpětného vrhu, ujistěte se, že oblast, ve které řežete je bez překážek.  Při práci s pilou zabraňte kontaktu vrcholu vodící lišty s kmenem, větvemi nebo jinými překážkami. Neřežte v blízkosti oplocení drátěným pletivem, nebo v oblastech, kde jsou volné zbytky drátu.

12. Nezačínejte řezat strom, dokud nebudete mít čistý  a volný pracovní prostor a naplánovanou únikovou cestu před pádem stromu.

13. Buďte opatrní v případě, že  se kmen sevře  a přitlačí pilu.  „Tlačená“ síla se projeví, když je začátek řetězu přitlačen, a tato síla se může nečekaně přidat k „tažené\" síle, kterou vyvinete při pokusu vytáhnout pilu. Může se tak stát, že pohybující se řetěz vtáhnete až do svého těla.

14. Věnujte extrémní opatrnost řezání malých křovin a stromků, protože tenké materiály se mohou zachytit do řetězu  a vymrštit směrem  k Vám, nebo mohou způsobit  ztrátu rovnováhy.

15. Při řezání tenkých větví nebo stromků, které pruží , dávejte pozor na odpružení, abyste nebyli zasaženi větví nebo motorovou pilou po uvolnění napětí ve větvi.

16. Nedovolte jiným osobám, aby byly v blízkosti motorové pily při jejím startování nebo řezání s ní. Udržujte kolemstojící a zvířata mimo pracovní prostor.

17. Dbejte na to, aby všechny části Vašeho těla byly mimo dosah řetězu, když motor běží.

18. Nepoužívejte motorovou pilu, pokud je poškozená, nesprávně nastavená nebo nezkompletovaná. Ujistěte se, že se řetěz zastaví, když uvolníte páčku plynu. Máte-li pochybnosti o technickém stavu Vaší pily, obraťte se na svého servisního prodejce.

19. Při ostření a údržbě motorové pily postupujte dle pokynů výrobce. Ostření  řetězu vyžaduje dva kroky: ostření řezné části a snížení omezovací patky. Při pochybnostech navštivte svého servisního prodejce s žádostí o radu nebo opravu.

20. Používejte pouze náhradní lišty a řetězy stanovené výrobcem, nebo ekvivalent. Vodící lišty a řetězy ovlivňují nejen výkon, ale i bezpečnost zpětného vrhu.

21. Udržujte správné napnutí řetězu pily. Volný řetěz se může uvolnit z vodící lišty a udeřit Vás.

22. Veškerý servis motorových pil, který není zmíněn v pokynech pro vlastní údržbu motorové pily, by měl provádět kompetentní servisní personál. Nesprávně prováděná údržba může poškodit pilu a představuje nebezpečí pro operátora Vás. Například, pokud jsou použity nesprávné nástroje na výměnu řetězky nebo upevnění řetězky s cílem vyjmout spojku, může dojít ke strukturálnímu poškození řetězky a následnému zlomení.

23. Dbejte nejvyšší opatrnosti při manipulaci s palivem. Pilu startujte ve vzdálenosti nejméně 10m od místa doplňování paliva. Při dolévání paliva nekuřte. Benzínové pily používejte pouze na dobře odvětrávaných místech.

 

PÁR DOBRÝCH RAD PRO UŽIVATELE MOTOROVÝCH PIL:

1. Řetězová pila je vyráběna na řezání pouze jediné věci: dřeva. Nepoužívejte pilu na řezání jiných materiálů a nikdy nepřipusťte, aby Vaše pila přišla během řezání do styku s kamenem nebo se zemí. Pamatujte, že řetěz pily se pohybuje rychlostí 80 km za hodinu. Během jediné sekundy při kontaktu s kamenem nebo zemí  bude každý zub zasažen nejméně desetkrát.

2. Nikdy neřežte tupým řetězem. Když je řetěz ostrý, je konstruován tak, aby se sám zařízl do dřeva a potřebuje jen lehký tlak, aby řezal efektivně. Tupý řetěz produkuje jemný prach ze dřeva, což je jasný důkaz toho, že je potřebná údržba.

3. Abyste maximalizovali životnost vodící lišty a řetězu, udržujte správné napětí řetězu a používejte mazací směsi nejvyšší kvality.

4. Používejte pouze řetězy s nízkým zpětným vrhem, dokud nezískáte dostatečné zkušenosti se oblasti zpětného vrhu.


NajduZboží.cz
. . Obchody . Inzerce zdarma 

1366384

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz